Doprava a platba | Mikel.cz

Doprava a platba


 

Dopravní a platební podmínky pro nákup v internetovém obchodě www.mikel.cz:

Doprava

Na území České republiky je objednané zboží přepravováno službou DPD. Dodací doba jsou nejdéle 2 pracovní dny od odeslání zásilky. Na území Slovenské republiky je objednané zboží přepravováno službou DPD (Global Logistics) nebo UPS (zásilky do 10Kg). Dodací doba jsou nejdéle 3 pracovní dny od odeslání zboží.

Objednané zboží bude dodáno na adresu uvedenou v objednávce jako adresa dodání. V případě nezastižení adresáta zboží bude doručováno po dohodě v náhradním termínu. Řidič vloží do schránky nebo nalepí na vstup do objektu oznámení, případně Vám bude volat a domlouvat náhradní doručení. Po té uloží zásilku na nejbližší depo a následující den, případně podle dohody, se pokusí zásilku doručit. Žádáme kupující o součinnost, zejména v případě kontaktování přes infolinku přepravce, kterou zanechal na místě marného doručení.

V případě, že lhůta dodání zboží je delší než 30 dnů, požádá prodávající o souhlas kupujícího se zasláním v pozdějším termínu.

Cena dopravy – dodání do ČR

Způsob a cena dopravy se stanovuje v závislosti na rozměrech a hmotnosti zásilky, případně počtu balíků. Uvedená základní cena je platná pro zásilku splňující podmínky přepravce pro základní tarif:

a) délka zásilky (nejdelší strana) nesmí překročit 1,75m,
b) součet obvodu zásilky a její délky nesmí překročit 3m,
c) hmotnost zásilky včetně obalu nesmí překročit 30kg,
d) počet balíků – 1ks.

V případě, že zásilka překračuje některý limit pro základní tarif, bude kupujícímu zaslána k odsouhlasení cena stanovená přepravcem pro daný váhový nebo rozměrový limit.

Výše ceny dopravného v základním tarifu je

 • 79,- Kč vč. DPH (platba online nebo zálohovou fakturou)
 • 108,- Kč vč. DPH  s dobírkou


Při nákupu nad 6000,- Kč vč. DPH je doprava na území ČR u vybraných produktů zdarma. Toto neplatí u objednávek zakázkové výroby, metráže, kolejnic a stanů - zde kupující dopravu hradí vždy (tj. i při objednávce nad 6000,- Kč vč. DPH) a cena dopravy se určuje individuálně podle rozměru a hmotnosti zásilky, případně počtu balíků. 

Balné je zdarma.

Cena dopravy – dodání do SK

Na území Slovenské republiky je objednané zboží přepravováno službou Geis (Global Logistics) nebo UPS (zásilky do 10Kg). Dodací lhůta jsou nejdéle 3 pracovní dny od odeslání zboží. Při dodání na Slovensko hradí kupující dopravu vždy, tj. neplatí doprava zdarma nad 6000,- Kč vč. DPH. U zásilek na Slovensko se cena dopravy určuje individuálně podle rozměru a hmotnosti zásilky, případně počtu balíků.

Aktuální ceník zásilek na Slovensko cena včetně DPH:

 •  0-10 kg - 139,-Kč
 • 10-20 kg - 260,-Kč
 • 20-40 kg - 290,-Kč
 • 40-50 kg - 330,-Kč

Za dopravu účtujeme pouze tarifní ceny dopravce bez přirážky. Balné neúčtujeme. Platba dobírky probíhá v Eurech, kurz je platný dle ČNB v den doručení. Služba dobírky na Slovensko je zpoplatněna částkou 39Kč. Plátcům DPH na Slovensku účtujeme DPH 0%.

Platba

Všechny ceny zboží prezentovaného v obchodě www.mikel.cz jsou uváděny včetně DPH. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

 1. v hotovosti v provozovně na adrese Mikel s.r.o. Záhumení V 329, Louky, 763 02 Zlín;
 2. v hotovosti na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce;
 3. bezhotovostně převodem na účet prodávajícího vedený u společnosti Fio banka, a.s. (dále jen „účet prodávajícího“);
 4. bezhotovostně prostřednictvím platebního systému ePlatba+;
 5. bezhotovostně platební kartou.


Platba přes platební bránu

Po odeslání objednávky má kupující možnost využít službu ePlatba+, která ho přesměruje na internetové bankovnictví jeho banky. Kupující prostřednictvím internet bankingu odešle platbu. Prodávající expeduje zboží ihned po přijetí potvrzení o úhradě. Převody peněz jsou uskutečňovány prostřednictvím účtu společnosti ComGate Payments a.s. Osobní údaje, které kupující zadává do systému internetového bankovnictví, jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci, které jim banka s odeslanou transakcí sdělí. Uzavřením kupní smlouvy dává kupující prodávajícímu souhlas se zpracováním svých kontaktních údajů a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním. Kontaktní údaje, které kupující uvede při objednání, slouží výhradně pro potřebu banky a nebudou poskytnuty jiným subjektům s výjimkou zpracovatelů plateb.

Požadavek na zálohu

Prodávající nepožaduje od kupujícího zálohu či jinou obdobnou platbu s výjimkou objednávky zboží vyráběného na zakázku a metráže. V případě objednávky zakázkové výroby zboží a metráže prodávající požaduje uhrazení minimálně 50% z celkové ceny zboží předem, zbývajících 50% uhradí kupující dobírkou při převzetí.